Cei doritori de soare in Bali mai trebuie sa mai astepte…Indonezia și-a extins interzicerea sosirilor străine pentru încă 14 zile, în încercarea de a controla transmiterea coronavirusului, au anuntat luni (11 ianuarie 2021) autoritatile indoneziene.
Guvernul a declarat că motivul măsurilor mai stricte împotriva vizitatorilor internaționali, care au fost impuse la 1 ianuarie 2021,este din cauza noii tulpini COVID-19 detectată pentru prima dată în Marea Britanie.
Președintele Joko Widodo a fost de asemenea de acord să extindă interdicția străinilor de a intra în țară pentru încă două săptămâni până pe 28 ianuarie 2021.
Guvernul interzisese mai devreme vizitatorilor internaționali să intre în Indonezia de la 1 la 14 ianuarie 2021. Închiderea tarii îi exceptează pe oficialii de stat străini la anumite niveluri și cărora li se cere să aplice protocoale stricte de sănătate.
Va vom tine la curent cu evolutia situatiei.
![]()


























Users Today : 0
Users Yesterday : 25
Users Last 7 days : 203
Users Last 30 days : 966
Users This Month : 722
Users This Year : 3612
Total Users : 39121
Views Today :
Views Yesterday : 65
Views Last 7 days : 435
Views Last 30 days : 1761
Views This Month : 1242
Views This Year : 7348
Total views : 64709
Who's Online : 0
4.5
4.5